[ ЛІЧИЛЬНИКИ ]
«Шахтар» виграв «Інтер Суперкубок»

У вівторок в Україні офіційно стартував новий футбольний сезон. В Полтаві відбувся матч за «Інтер Суперкубок». Зустріч між «Шахтарем» і «Динамо» стала першим поєдинком проведеним під егідою новоствореної української «Прем’єр-ліги».

Поєдинок за «Інтер Супер Кубок» був цікавим не тільки принциповістю протистояння «Шахтаря» і «Динамо», а й тим, що у складі обох команд матч відіграли дебютанти! У киян це були правий захисник бразилець Бетао, та опорний півзахисник хорват Огнен Вукоєвич. Донеччани виставили на гру двох своїх «нових» українців – нападника Євгена Селезньова і воротаря Рустама Худжамова. Саме останній, до речі вихованець київського «Динамо», і став головним героєм серії післяматчевих пенальті, в якій «Шахтар» і здобув почесний трофей. «Гірники» реалізували усі 5-ть ударів, а от «Динамо» одну з чотирьох своїх спроб змарнувало. Папе Діакате переграти Худжамова не зумів.

Незважаючи на підсумкову перемогу в серії пенальті з результатом 5:3, починалося все для «Шахтаря» не так весело. Уже на 6-й хвилині «Динамо» повело у рахунку. Голом відзначитися вдалося Артему Мілевському. Ще дві хороші нагоди забити в поєдинку за «Інтер Суперкубок» у київської команди мав Максим Шацьких. В першому таймі зустрічі він не влучив у ствір воріт Худжамова, а на останніх хвилинах гри Рустам зумів відбити м’яч після того як Шацьких, фактично, вийшов із воротарем «Шахтаря» віч на віч.

Допомогти закінчити основний час поєдинку з нічийним рахунком 1:1 «Шахтарю» допоміг гол Дмитра Чигринського. Він, так само як і Мілевський, відзначився у першій половині матчу. Дмитро точно пробив головою. У другому таймі «гірники» мали принаймні дві нагоди аби забити ще. Спочатку «Динамо» дуже пощастило після серії ударів Ілсіньйо, коли киянам навіть допомогла поперечина їхніх воріт. Майже одразу після цього епізоду врятував свою команду Олександр Шовковський. Втім, у серії пенальті голкіпер «динамівців» жодного разу виручити «Динамо» не зміг. Вирішального удару з «позначки», який і приніс «Шахтарю» «Інтер Суперкубок», завдав Брандао.

Мірча Луческу – головний тренер ФК «Шахтар» /Донецьк/: «Динамо» дуже здтвувало нас в цьому матчі. Кияни добре і агресивно розпочали матч, було багато руху, непогана швидкість. Було помітно, що наш суперник налаштований виключно на перемогу. В другій частині першого тайму ми дещо вирівняли гру, почали створювати небезпечні моменти. В другому таймі ініціативою володіли вже ми. Шкода, що не змогли забити ще. Щодо пенальті, то це лотерея, в якій перемогли ми. Всевишній віддячив нам за те, що ми були сконцентрованішими. Це наш третій трофей в цьому році, ми взяли у «Динамо» реванш за минулий сезон».

Найближчими вихідними «Динамо» та «Шахтар» розпочнуть свої виступи у черговому чемпіонаті України. Кияни в суботу у першому турі прийматимуть маріупольський «Іллічівець», а «Шахтар», в неділю, гратиме на виїзді з футбольним клубом «Львів». А от наступне «ель-класіко» по-українськи відбудеться в середині листопада. Тоді, в матчі 15-го туру чемпіонату України, «Шахтар» та «Динамо» зійдуться в Донецьку.